PERFORMANS ATÖLYESİ

 Performans Atölye çalışmalarımız 03/06/2006 Cumartesi günü saat 16.00'da başlayacak ve her Cumartesi - Pazar olmak üzere 2 kur olarak, Tarlabaşı İSM Plato'da bize tahsis edilen mekanımızda yapılacaktır. 12 hafta (3 ay) sürmesi öngörülen atölye çalışmalarında her kur en az 4 saat süreli olacak ve katılımcılarımıza en üst düzey faydayı sağlayabilmesi amacına yönelik olarak 5 saat'e kadar uzayabilecektir. Oyuncu adayları tercihlerine göre Cumartesi veya Pazar gruplarından birine katılabileceklerdir.

 Performans çalışmaları İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları Sanatçısı ve Cast yönetmenimiz Sn. Nur SAÇBÜKER tarafından sürdürülecektir. 

- Çalışmalarımızın ilk 40 dk.sı vücut ısıtma ve güven çalışması olarak başlayacak ve 30 dk.lık ses ısıtma ve ses kullanma tekniklerinden sonra, diksiyon ve temel oyunculuk teknikleri verilerek, theatral bağlamda doğaçlama çalışmaları yapılacaktır.

- İkinci periyodun ilk 30 dakikası tiyatro ve sinema oyunculuklarının temel farklarını ortaya çıkaracak bilgilendirmelerle devam edilerek, ilk olarak yapılan doğaçlama çalışmalarının sinemasal anlatım diliyle, atölye çalışması devam edecektir.

- Son periyod'da ise atölye çalışmalarının sonunda tüm kurların katılımıyla sahnelenecek olan tiyatro oyunun çalışma ve provaları yapılacaktır.

- Ayrıca, atölye çalışmaları süresince, sinema ve tiyatro dünyamızın tanınmış, yetenekli yönetmen, oyuncu, sanat yönetmeni, senaryo yazarı vb. şahsiyetleri davet edilerek bilgi, görgü ve deneyimlerini bizlerle paylaşmaları sağlanacaktır.

Eğitmen ve Cast Yönetmeni

Nur SAÇBÜKER